Örgü Bebek Yeleği Örnekleri Nasıl Yapılır?

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  Bebeklerimiz bizim için en önemli varlıklardır bu hayatta. Çağımızda onları esir alan bir sürü unsur var başta hastalıklar. Onları bu hastalıklardan korumamız lazım yoksa çok kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.Peki,biz nasıl onları koruyabiliriz diyorsanız örgü bebek yeleği örneklerimize bir bakın hem bir yandan bebeğinizi korursunuz bir yandan hobi edinmiş olursunuz.Sizlere birkaç tane örgü bebek yeleği örnekleri göstereceğiz :

  Dilimli Örgü Bebek Yeleği Nasıl Yapılır?

  Yeleğimiz üç kısımdan oluşuyor. altı ilmek yaka kısmı, otuz ilmek roba kısmı, kalan ilmekler de etek kısmını oluşturuyor. Etek kısmını örerken son altı ilmekten önce bir ilmek artırılıyor. beş artırmadan sonraki sırada altı ilmek kesilir. Toplam seksen dört ilmek başlanır. Bütün sıraları dört diş haroşa örülür. Daha sonra iki diş haroşayı örerken baştaki otuz ilmeği örmeden geri dönülür. Bu örnekte roba kısmı üç diş haroşa ve iki sıra düzden oluşuyor. Etek kısmı da beş diş haroşa ve iki sıra düzden oluşuyor. Boyun kısmındaki altı ilmek haroşa iki sırada bir örülüyor. Ön kısım altı dilimden oluşuyor. Kollar yedi dilimden oluşuyor.

  örgü bebek yeleği örnekleri (4)

  örgü bebek yeleği örnekleri (4)

  Bir Başka Örneğimiz İse Kısa Kollu Robadan Bebek Yeleği :

  Örgü bebek yeleğimize seksen ilmek başlanır. on altı sıra iki düz iki ters lastik örülür. Bu arada bir adet ilik açılır.Haroşa örgü ile aşağıdaki şekilde devam edilir.

  ÖN: on dört ilmek haroşa bir ilmek artırma
  BURGU: altı ilmek düz örgü bir ilmek artırma
  KOL: altı ilmek haroşa bir ilmek artırma
  BURGU: altı ilmek düz örgü bir ilmek artırma
  ARKA: on altı ilmek haroşa bir ilmek artırma
  BURGU: altı ilmek düz örgü bir ilmek artırma
  KOL: altı ilmek haroşa bir ilmek artırma
  BURGU: altı ilmek düz örgü bir ilmek artırma
  ÖN: on dört ilmek haroşa

  Yeleğimizde burgular her 6 sırada bir burulur. Sekiz tane burgu oldu mu kollar dört sıra iki düz iki ters lastik örülür. Alt kısımda ise önlerdeki on ilmek  haroşe diğer kısımlar iki düz iki ters lastik örülecektir.Daha Fazlası İçin Siteyi Takip Edin.

  Yeni Örgü Bebek Yeleği Örnekleri

   

   

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir