Örgü Bolero Yapılışı

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Örgü Bolero Yapılışı yazımız ile örgü modellerinize değişik bir örnek daha katabilirsiniz. El işi örgü modellerinin vazgeçilmez güzel örneklerini modayeni.net sitesinde sizler için bir araya getiriyoruz.

  Fotoğraflı anlatımıyla Örgü Bolero Yapımı sizlerle.

  Örgü Bolero Yapılışı

  Ön: Örgüye kol evinden 70 ilmek başlanır. 3 cm haraşo, 1 cm düz 3 cm haraşo.. şeklinde örgü boyunca örülür. Düz örülen bölümlerin her 2.sırasında 3 ilmek arayla 1 er ajur örneği yapılarak ilmek artışı uygulanır.  1 defa 21, 1 defa 28, 1 defa 37, 1 defa 49 adet ajur yapılarak toplam 205 ilmeğe ulaşılır. Örgü boyu 20 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 2 ader örülür. Bir kenarından birbirine dikilerek eklenir. Sol ön ortasında 1 adet ilik açılır.

  Arka: Ön parçaların birbirine eklenme yeri ortalanır, 28 cm lik bölümünden şişe 60 ilmek çıkarılır, düz örgü yapılır. Beden boyu 5 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 16 cm de kalan 48 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Ön bedene dikilir.

  Kollar: 34 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülüp, düz örgüyle devam edilir. Her iki taraftan 6 sıra arayla 11 defa 1 er ilmek artış yapılarak 56 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 28 cm örülerek kol evi için her iki taraftan, her sırada 3+2+17 defa 1 er ilmek kesilir. Kol boyu 40 cm de kalan 12 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

  Modayeni.net de bir çok örgü modellerine ait anlatımlı yapılışlarının yanı sıra oya örnekleri ve el işi iğne oyalarının en güzel örneklerinede ulaşabilirsiniz.

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir