Örgü Çocuk Battaniyesi Örnekleri 2015

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  Çocuklarımızı sıcak tutmak istiyoruz. Bunun için battaniyeler kullanıyoruz. neden battaniyeleri de kendimiz örmeyelim?

  Örgü Bebek Battaniyesi :

  Şişimize 159 ilmek atarak battaniyemizi örmeye başlıyoruz…Tek pirinç örgü tekniği ile 6 diş pirinç örgü örüyoruz. Daha sonra 159 ilmeğin ilk başlama sırası yani battaniye kenarı olarak ALTI diş tek pirinç örgü, ONİKİ düz örgü, ÜÇ tek pirinç örgü, ONİKİ düz örgü, ÜÇ tek pirinç örgü, ONİKİ düz örgü, ÜÇ tek pirinç örgü, ONİKİ düz örgü, ÜÇ tek pirinç örgü, ONİKİ düz örgü, ÜÇ tek pirinç örgü, ONİKİ düz örgü, ÜÇ tek pirinç örgü, ONİKİ düz örgü, ÜÇ tek pirinç örgü, ONİKİ düz örgü, ÜÇ tek pirinç örgü, ONİKİ düz örgü, ÜÇ tek pirinç örgü, ONİKİ düz örgü 6 diştek pirinç örgüsü ile bitiriyoruz. Bu şekilde 12  (15) sıra örüldükten sonra düz örgü ile örülen yerlere 3 diş tek pirinç örgüsü örülüp kare motifler belli edilmiş. Karemiz oluştuktan sonra 10 kez daha aynı işlemi gerçekleştirip 6 diş tek pirinç örgü tekniği ile örüp battaniyemizi bitiriyoruz.

  İnce Örgü Bebek Battaniyesi :

  144 ilmek atın. Yukarıda modeldeki ip ve şiş numarasına uygun olarak 42 ilmek SEKSAN cm eninde bir bebek battaniyesi yapıyor. Siz kullanacağınız ip ve şişe göre,4‘ ün katları artı 10 ilmek şeklinde ilmek atın.

  9 sıra düz örün

  9 sıra düzden sonra örneğe Başlıyoruz.

  1. sıra: Tamamını düz örün

  2. sıra: 5 ilmek düz, *DÖRT ters, ip dola*,  işaretin arasını sonda BEŞ ilmek kalıncaya kadar tekrar edin, BEŞ düz

  3. sıra: 5 düz, *doladığınız ipi şişten Düşürün, bir ip dolayın,1 ilmeği örmeden şişe alın, 3 düz Örün, örmeden aldığınız ilmeği Ördüğünüz 3 ilmeğin üzerinden Geçirin*, BEŞ düz

  4. sıra: 5 düz, aradaki tüm ilmekler ters, 5 düz

  Battaniye istediğiniz boya ulaşıncaya kadar bu 4 sırayı tekrar tekrar öreceksiniz. İstediğiniz boya ulaşınca 4. sıradan sonra 9 sıra düz örüp battaniyeyi bitireceksiniz.

  Örgü Çocuk Battaniyesi Örnekleri 2015 Resimleri

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir