Örgü Dilimli Kız Yeleği Yapılışı

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Örgü Dilimli Kız Yeleği Yapılışı yazımız ile örgü modellerinize değişik bir örnek daha katabilirsiniz. El işi örgü modellerinin vazgeçilmez güzel örneklerini modayeni.net sitesinde sizler için bir araya getiriyoruz.

  Fotoğraflı anlatımıyla Örgü Dilimli Kız Yeleği Yapımı sizlerle.

  Örgü Dilimli Kız Yeleği Yapılışı

  80 ilmek başlanır ve 5 sıra haroşa örülür.Öne gelince en sonda yani sol tarafta 7 ilmek kalana kadar düz örülür. 1 artır 2 ilmek birlikte, 1 artır 2 ilmek birlikte, 1 artır 2 ilmek birlikte örülerek bu dıra tamamlanır.
  Arkadan 28 ilmek kalana kadar ters örülerek dönülür. Tekrar düz örülerek artırılan yer de alınır yani en sonda 6 ilmek kalana kadar örülür. 1 artır 2 ilmek birlikte, 1 artır 2 ilmek birlikte, 1 artır 1 düz ve kenar ilmeği örülerek arkaya geçilir.
  Arkadan 28 ilmek kalana kadar ters örülerek dönülür. Sonda 6 ilmek kalana kadar örülerek * işaretli yerdeki gibi devam edilir. Bu defa arkayı örerken en sonda 28 ilmek kalana kadar ters , 14 ilmek düz örülür ve dönülür. Önden hep düz son taraf yine * işaretli yerdeki gibi yapılır. Arkadan 7 ters kalan ilmekler bu defa sonuna kadar düz örülür.
  Tekrar öne gelince 6 ilmek kalana kadar yine düz * işaretli yerdeki gibi yapılır. Arkadan 7 ilmek ters ve sonda 28 ilmek kalana kadar düz örülür ve dönülür. Önden 6 ilmek kalana kadar hep düz ve model uygulanır.
  Arkadan 7 ilmek ters ve sonda 14 ilmek kalana kadar düz örülür ve dönülür. Önden 6 ilmek kalana kadar hep düz ve model uygulanır.
  Arkadan 7 ilmek ters ve bu defa da 28 ilmek kalana kadar örülür ve dönülür. Bu haroşanın 5. sırası olacak başlangıçtaki ilmekler 80 ilmek kalacak şekilde kesilir ve başa kadar düz örülerek devam edilir. Böylece 1 dilim bitmiş olacak. Kol yeri baş tarafta bırakılan 28 ilmek üzerinde olacak

  Modayeni.net de bir çok örgü modellerine ait anlatımlı yapılışlarının yanı sıra oya örnekleri ve el işi iğne oyalarının en güzel örneklerinede ulaşabilirsiniz.

  tarafından yorumlandı Örgü Dilimli Kız Yeleği Yapılışı

   Cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir