Örgü Kız Çocuk Hırkası Yapılışı

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Örgü Kız Çocuk Hırkası Yapılışı yazımız ile örgü modellerinize değişik bir örnek daha katabilirsiniz. El işi örgü modellerinin vazgeçilmez güzel örneklerini modayeni.net sitesinde sizler için bir araya getiriyoruz.

  Fotoğraflı anlatımıyla Örgü Kız Çocuk Hırkası Yapımı sizlerle.

  Örgü Kız Çocuk Hırkası Yapılışı

  Önler 53 arka 100 ilmek. 6 sira haraşo iki yan bant için 7 ilmek haraşo ortasi 76 sıra düz sonra 27 sıra cilveli lastik fakat cilveli lastik yaparken 3.5 numara ile oruyorsanız cilveli lastiği 2.5 ile örun vede lastikte bi düz bir ters fakat tersi yaparken iki ilmek beraber örun. Lastikten sonra 6 sıra haraşo sonra sağ ve soldan 7 şer haraşo 5 ilmekte lastik ortadan devam etmek şartıyla diğer ilmekleri bir bir kesin. Yandan 14 diş haraşo olana kadar örup kesin. Önler böyle. Fakat diger önde lastiğe başlayınca 3 tane düğme için ilik açmayı unutmayın. Arkayıda 100 ilmek başlayıp sayıları ön gibi örun . Ben arkadanda resim çektim. Örecek olanlara kolay gelsin

  Modayeni.net de bir çok örgü modellerine ait anlatımlı yapılışlarının yanı sıra oya örnekleri ve el işi iğne oyalarının en güzel örneklerinede ulaşabilirsiniz.

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir