Örgü Roba Yapılışı

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Örgü Roba Yapılışı yazımız ile örgü modellerinize değişik bir örnek daha katabilirsiniz. El işi örgü modellerinin vazgeçilmez güzel örneklerini modayeni.net sitesinde sizler için bir araya getiriyoruz.

  Fotoğraflı anlatımıyla Örgü Roba Yapımı sizlerle.

  Örgü Roba Yapılışı

  89 ilmek başladım.İki sıra haroşa ördüm daha sonra bir artırdım iki ilmek aldım bir artırdım iki ilmek topladım bu sırayı da bu şekilde tamamladım sonra yine iki sıra haroşa bu şekilde boynun toru bitti yaprak modelini yapmaya başladım 9 ilmek haroşa 4 ilmek düz bir artır 4 ilmek düz bir artır bu sıra nın tamamı böyle bir sonraki sıra yine dokuz harosa bu sefer de beş düz bir artır beş düz bir artır bir sonraki sıra 6 düz bir artır 6 düz bir artır son sıra 7 düz artır 7 düz artır.

  Yaprağın kenarı pirinç değil bir artırıp iki topluyoruz bir artırıp iki topluyoruz son ilmek tek kalıyor onu da bir artırıp düz örüyoruz bir tane daha artırıp yaprak kismina geçiyoruz.

  Ben ikinci sıradaki yaprak sayısına göre artirdim 20 tane yaprak var 3 yaprak döşe 4 yaprak kola 6 yaprak arkaya ayırdım.

  Modayeni.net de bir çok örgü modellerine ait anlatımlı yapılışlarının yanı sıra oya örnekleri ve el işi iğne oyalarının en güzel örneklerinede ulaşabilirsiniz.

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir