Özel Kayısı Maskesi Tarifi

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Cilt üzerinde canlandırıcı etki yaratan kayısı maskesi tarifi ile tanışmanın tam zamanı. Kusursuz cilt tipine sahip olmanıza imkân tanıyacak olan özel kayısı maskesi tarifi gergin bir cilde sahip olmak isteyenler adına oldukça idealdir.

Özel Kayısı Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 adet kayısı
  • 1 adet ceviz
  • Keten tohumu yağı

Özel kayısı maskesi tarifi için kolları sıvamanın zamanı. Maske yapımı içine 2 adet kayısıyı püre haline getirelim. Hazırladığımız kayısı püresinin içerisine keten tohumu yağı ve 1 adet dövülmüş ceviz ilave edelim. Maskemizi cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürelim ve 20 dakika boyunca bekleyelim.

Güneş Lekelerini Gideren Kayısı Maskesi Tarifi

  • 5 adet kayısı
  • 1 çay bardağı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Güneş lekelerini gideren özel kayısı maskesi tarifi için bir çay bardağı limon suyu ile bir yemek kaşığı zeytinyağını harmanlayalım. 5 adet kayısıyı püre haline getirelim ve hazırladığımız karışımın içerisine ilave edelim. Son adımda ise elde ettiğimiz karışımı tekrardan belender ile püre haline getirelim. Maskemizi cilt üzerine iyice yedirelim ve 15 dakika boyunca bekleyelim. Sağlıkla parlayan cilde sahip olmanız adına oldukça ideal olan bu maske tarifi aynı zaman da ölü hücrelerin giderilmesine de kaynaklık edecektir. Güneş lekelerini gideren maske tarifini haftada 2 defa olmak üzere düzenli bir şekilde uygulamaya alabilirsiniz.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..