Punch Havlu Modelleri ve Yapımı

5 sene önce yazıldı. Yazar:

2015 yılında en çok beğenilen ve genç kızların çeyizleri için tercih edilen punch havlu örnekleri oldukça rağbet görmektedir.  Punch havlu kenarı örnekleri ve yapımı hakkında bilgi vereceğimiz yazımızda, öncelikle bu kavramı daha önce duymayanlar ve bilmeyenler için kısa bir açıklama yapalım.

Punch havlu örnekleri genellikle havlu üzerinde, isim yazılması, logo tasarımı, geometrik şekiller ve çiçek motifleri gibi çeşitli süslemeleri ile yapılmaktadır. İğne kutusu içerisinde bulundurduğunuz, punch iğnelerini yapacağınız modellere göre farklı farklı boyutlarda tercih edebilirsiniz.  İğne seçimi yapacağımız çalışmaya göre belirlendikten sonra  uç kısma geçirilir ve kasnak üzerinde yapılacak olan çalışmalara başlanılır. Punch havlu kenarını yapımı işlemini gerçekleştirmek için iğnelerin üzerinde ayar çubukları bulunmaktadır ve buradan yükseklikler düzenlenmektedir. Havluya işlenecek olan desenler için de sade düz renkli havlu modelleri olması gerekmektedir. Bu sayede ipler ile işlenecek olan tasarımlar düzgün gözükebilir. Punch havlu modellerinde genellikle çiçek işlemeleri, isim ve logo motifleri ön plana çıkmaktadır. Motifler yapılırken iğnelerde bulunan ayar çubuklarıyla yükseltme ve alçaltma işlemleri yapılır. Özellikle gül,menekşe,lale vb. gibi çiçek motiflerinin yapımında yükseltme alçaltma işlemleri kullanılır. 2015 yılında punch havlu modelleri oldukça ilgi görmüş ve tercih edilmiştir. Aynı yükselişin 2016 havlu modelleri örneklerinde de devam etmesi bekleniyor. Punch havlu modelleri işlemi tamamlandıktan sonra kumaşın arka tarafı tutkallanarak sağlamlaştırma işlemi yapılır.

Sizlere aşağıdaki resimlerle punch havlu modelleri örneklerini derledik. Resimlere tıklayarak havlu kenarı modellerini detaylı inceleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Kategori:
Havlu Kenarı

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..