Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmak İçin

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Sağlıklı cilt tipine merhaba demek isteyenlerdenseniz önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Kusursuz cilt tipine sahip olmak isteyenlerdenseniz ilk adımda sabah kalktığınızda cildinizi ılık su aracılığı ile yıkamalısınız. Ardından cildiniz kurulayarak gül suyu aracılığı ile tonik yapmalısınız. Eğer kuru cilt tipine ev sahipliği yapıyorsanız nemlendirici etki yaratan yüz yıkama jellerinden yararlanabilirsiniz. Sivilcelerinizi geri plana almak isteyenlerdenseniz tonik kullanımı sırasında doğal maden suyu ya da gül suyundan yararlanabilirsiniz.

Akşam bakımında ise cilt üzerinde ki makyaj özel losyonlar aracılığı ile çıkarılmalıdır. Ardından cilt yüz temizleme jeli aracılığı ile temizlenmelidir.  Bu adım sonrasında cilt üzerindeki ölü hücreleri gidermek adına maske kullanımından yararlanılır. Ardından cilt durulanır ve makyaj sebebi ile oluşan yağları geri plana almak adına peeling kullanılır. Peeling kullanımı sırasında cildinizi hafifçe ovalayabilirsiniz. 15 dakika bekleme süresinin ardından cildinizde ki peelingi su aracılığı ile durulayabilirsiniz.

Cilt Bakım Maskesi Tarifi

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşlığı mısır unu
  • 1 yemek kaşığı bal

Nemlendirici etkiye ev sahipliği yapan bu özel cilt bakım maskesi aynı zaman da aydınlık görünümün ön plana çıkmasına kaynaklık etmektedir. Maske yapımı için 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile 1 yemek kaşığı mısır ununu harmanlayalım. Karışımın içerisine 1 yemek kaşığı bal ilave edelim. Sizler de en özel maske tarifi sayesinde aydınlık görünüme sahip cilt tipine merhaba diyebilirsiniz.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..