Sarımsak Hapının Zararları

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Bayanların her alanda güzel ve sağlıklı olarak kullandıkları ve yüzyıllardır alternatif tıpın en temel gıdaları arasında yer alan sarımsağın sayısız faydası bulunmaktadır. Bayanların daha güzel ve gür saçlara sahip olmak için, daha dikkat çekici ve güzel bir cilt görünümü için ve kalp rahatsızlıkları için tercih ettikleri sarımsaklar hem normal olarak tüketilmekte hem de çeşitli karışımlar ile krem, yağ ve sprey olarak kullanılmakta. Pek çok sağlık ve güzellik sorununa çözüm bulan sarımsak hap olarak kullanıldığında bazı yan etkileri ve zararları olabilecektir. Doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken sarımsak hapını kendiniz kullanıyorsanız aşağıdaki zararları ve yan etkilerine göz atabilirsiniz.

Sarımsak Hapının Yan Etkileri

Yanma Hissi : Sarımsak hapı kullananların hemen hemen hepsinde görünen yan etkilerin başında boğazda hissedilen yanma hissi gelmektedir. Sarımsağın doğal yapısında yer alan kimyasal içerikler kapsulü aldıktan sonra boğazınızda yanma etkisi yaratacaktır. Sarımsak hapının boğazınızda yanma etkisi yapmasını istemiyorsanız yemek esnasında alabilirsiniz.

Baş Dönmesi : Sarımsak hapı kullanıldıktan hemen sonra şiddetli olmayan baş dönmesi yaratacaktır. Bu çok önemli bir durum olmasa da kimi zamanlar sizi rahatsız edebilir. Sarımsak hapı ve kapsülü kullanımın ardından baş dönmesinin olmasına neden olan ise vücudun içerisinde yer alan diğer ilaçlar ile veya toksinler ile karşılaşmasından kaynaklanmaktadır.

Mide Bulantısı ve Kusma :  Sarımsak hapı yan etkisi olarak insanları en çok tedirgin eden nokta şüphesiz ki midenin bulanması ve kusmaktır. Midenizdeki herşeyin ağız yolu ile tekrar dışarı çıkmasına verilen isim olan kusma nöbetleri eğer sürekli oluyor ise doktora danışmanız gerekmektedir. Orta dereceli hissedeceğiniz mide bulantısı ve kusma rahatsızlıkları sizin rahatsız ettiği anda sarımsak hapı kullanımını bırakmalı ve doktora danışmalısınız.

Terleme : Sofrada yemek yer iken sarımsak hapı tüketmeniz durumunda bazen terlemeler yaşayabilirsiniz. Aşırı terlemenizin nedeni yemek sırasında ağır gıdalar tüketmenizdir. Vücudunuz sarımsak hapına alışmadıysa ve yemek esnasında sarımsak hapı almak istiyorsanız tüketeceğiniz gıdaların daha hafif ve sağlıklı olmasına özen göstermelisiniz.

Kategori:
Sağlık

tarafından yorumlandı Sarımsak Hapının Zararları

  • sarımsağın bir çok faydası olduğu gibi fazla kullanımdan doğan zararları da olabilmektedir.

    düşük hapı 5 Ağustos 2015 10:06 Cevapla

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..