Şeftalinin Bayanlar için Faydaları

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Özellikle yaz mevsiminde dikkat çeken meyveler arasında ilk sırada şeftali gelmektedir. Çok lezzetli bir tadı olan ve sulu sulu yenen şefteli, leziz tadı bir yana bayanlar için pek çok konudan önemli bir meyvedir. İçerisinde antioksidan, mineral ve vitamin depolarını barındıran şeftalinin sizlere ne gibi faydaları olacağından bahsetmek istiyoruz.

Cilt Sağlığı için Şeftali

Her bayanın cildi için gerekli olan A ve C vitaminleri şeftali içerisinde doğal olarak bulunmaktadır. Cilt sağlığı ve cilt güzelliği için gerekli olan A ve C vitaminlerini doğal şekilde almak istiyorsanız yaz aylarında bol bol şeftali tüketmelisiniz. Cildinizin gerekli olan nem oranına gelmesini sağlayacak ve daha yumuşak kalmasına yardımcı olacak şeftali aynı zamanda güneş lekeleri ve güneş yanıklarına karşı da cildiniz için doğal bir koruma tabakası oluşturmaktadır.

Kilo Korumak için Şeftali

En büyük boy şeftali sadece 68 kaloriye sahip olur iken içerisinde hiçbir yağ bulundurmamaktadır. Bu hali ile oldukça sağlıklı olan şeftali içerisinde yüksek miktarda şeker bulundurmasına rağmen sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Eğer var olan kilonuzu korumak istiyorsanız yaz aylarında tüketebileceğiniz en sağlıklı meyve şeftalidir.

Kanseri Önlemek için Şeftali

Yazımızın başında şeftalinin en önemli faydaları arasında antioksidan içerdiğini belirtmiştik. İşte bu antioksidanlar kanser riskini sıfıra indirmeye yardımcı olmaktadır. Kanerli hücrelerin büyümesini önemli derece engelleyecek olan şeftali özellikle ağız kanseri ve kolon kanseri ile birebir mücadele eder.

Daha Net Görmek için Şeftali

Antioksidanlar arasında önemli olan Beta-karoten göz ile alakalıdır ve gözün görme yetisini etkiler. Doğal olarak şeftali içerisinde bolca yer alan Beta-karoten antioksidanı sayesinde göz sağlığını önemli derecede koruyabilir ve daha net görebilirsiniz.

Görme sağlığı Beta-karoten antioksidanı ile birlikte vitamin ve mineral ile de doğrudan orantılıdır. Ülkemizde milyonlarca kişi vitamin ve mineral eksikliği nedeni ile görme bozuklukları yaşar iken özellikle A ve C vitamini bakımından doğal bir zenginliğe sahip olan şeftali yiyerek görme bozukluğunu engelleyebilirsiniz.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..