Sindirime İyi Gelen Bitki Çayları

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Özellikle mide sorunu yaşayan bayanlar her yemeğin ardından sindirim sorunu yaşamakta. Milyonlarca kişinin zaman zaman yaşadıkları mide şişkinliği, ishal ve mide bulantısı gibi sorunlar sindirim sisteminizin doğru çalışmadığını işaret etmektedir. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kaldığınızda önceliğiniz ilaçlar yerine bitki çayları olduğu takdirde daha sağlıklı ve doğal bir şekilde normal yaşantınıza dönebilirsiniz.

Aşağıda sizlere aktaracağımız bitki çaylarını tüketerek kısa süre içerisinde mide şişkinliği, ishal ve mide bulantısı gibi rahatsızlıklara son verebilirsiniz. Ancak doğal olarak hazırlayacağınız bitki çaylarını içmenize rağmen bir türlü rahatsızlıklarını gitmiyor ise doktorunuza başvurmalısınız.

Sindirim İçin Bitki Çayları

Sindirim sorunları için bitki çaylarını aktarmadan önce yaşadığınız soruna göre farklı çayları tüketeceğinizi belirterek, rahatsızlıklara göre bitki çaylarını tanıtmaya başlayalım.

Mide Bulantısı için Bitki Çayları

Hem doktorlar hem de aktar merkezlerinde mide bulantısı rahatsızlığı için önerilen bitki çayları arasında öncelikle etkileri tartışılmaz olan zencefil çayı, papatya çayı ve nane çayı olacak. İş hayatında çok yorulan bayanlar için papatya çayı ise bizim önerimiz olacak. Hem sinir sistemini hem de sindirim sistemini kontrol edecek olan papatya çayı aynı zamanda uyku sorununuza da çözüm bulacak. Bunlar ile birlikte zencefil çayı da mide bulantısını kısa sürede geçirdiği için etkili bir çay olarak biliniyor.

Kabızlık için Bitki Çayları

Düzenli olarak tuvalete çıkmak milyonlarca kişinin ihtiyaç duyduğu bir işlevdir. Kimi insanlar gün içerisinde 2 3 defa büyük tuvalete çıkabilir iken kimileri ise haftada 2 kez bile tuvalete çıkamıyor. Bu soruna kabızlık adı verilir iken temel olarak nedenleri ise beslenme bozukluğu ve bağırsak rahatsızlıklarıdır. Kazılık için bitki çaylarını tüketmek ile birlikte yapılabilecek en iyi şey daha az yağlara sahip olan gıdaları tüketmek ve gazlı içeceklerden tamamen uzak durmak gerekmektedir.

Bağırsakları yumuşatmak için etkili çaylar arasında yer alacak olan nane çayı ve rezene çayı ise kısa süre içerisinde kabızlığınıza çözüm olacaktır. Tuvalete çıkmanızı kolaylaştıracak bu çaylar için gerekli malzemeleri aktar merkezlerinden alabilir ve kısa sürede hazırlayarak her gün düzenli olarak içebilirsiniz.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..