Sineklere Karşı Bitkisel Çözüm

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Ülkemizde özellik yaz aylarda milyonlar kişinin en büyük sorunu sineklerdir. Dış mekanlarda ve hatta evlerin içine dolan sinekler ile baş etmeye çalışanlar için bitkisel öneriler sunmak istiyoruz. Eczanelerde ve büyük marketlerde sinekler ile baş etmeniz için sizlere sunulacak olan pek çok ürün olacak iken bu ürünlerin ana maddesi kimyasal içerik olduğu için insan cildine ve sağlığına zarar vermektedir. Sinekler ile baş etmek istiyorsunuz ancak sağlığınızı da korumak istiyorsanız kimyasal ürünler ile değil biberiye, limon yağı ve nane gibi doğal yağ karışımları ile daha etkili ve doğal çözümler bulabilirsiniz.

Sinekler için Bitkisel Çözüm Önerileri

Sadece sinekler için değil aynı zamanda yaz aylarında ortaya çıkan karıncılar için de mücadele etmenin en doğal çözümleri arasında nane yağı yer alıyor. Sivri sinek sokmasını istemeyen ve kendilerini korumak isteyen milyonlarca kişi nane yağı kullanarak sinek sokmalarını engelleyebilirsiniz. Nane yağını sineklerden korumak için kullanır iken çok az bir miktar cildinize sürmeniz yeterlidir. Çok etkili bir yağ olduğu için aşırı sürümde zarar vermesi mümkün olduğundan dengeli kullanmalısınız. Bununla birlikte nane yağını karıncılara önlem almak için kullanmak istiyorsanız karınca yoluna sürmeniz yeterlidir.

Diğer Böcekler İçin Çözümler

Sinekler bir yana evinizde diğer böcekler ile de baş edebileceğiniz doğal ve bitkisel öneriler sunmak istiyoruz. Mutfak tezgahınızda özellikle çok fazla görünmekte olan karıncılara karşı önlem almak istiyorsanız nane yağı ile birlikte bir parça salatalıkta bırakabilirsiniz. Salatalık hem karıncıları hem de karafatmaları mutfak tezgahından uzak tutacaktır.

Bahçeli bir evde oturuyorsanız veya bahçe katında iseniz haşeralara çözüm bulmak için kimyasal ilaçlar yerine sprey özelliği bulunan bir şişeye sabunlu su koyarak her ortama sıkabilirsiniz. Tüm haşeraları evinizden ve bahçenizden uzak tutacaktır.

Karıncaları evinizden uzaklaştırmak için sarımsak kullanabilirsiniz. Mutfakta çok fazla görünen karıncıları hemen kalıcı olarak uzaklaştırmak istiyorsanız mutfağınıza birkaç diş sarımsak bırakmanız yeterlidir.

Sinek, karınca ve diğer böcekler birer kimyasal olmadığı için çözümlerini de kimyasal ürünler ile değil doğal yöntemler ile sağlamak en etkili yöntemdir.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..