Sizi Yansıtan Dekorasyon Stilleri

4 sene önce yazıldı. Yazar:

Pek çok kişi dergilerde, televizyonlarda gördüğü evlere sahip olmanın hayalini kurar. Bazı evlere adım atar atmaz, pozitif bir enerjinin içinizi ısıttığı zamanlar olmuştur. Aslında sıcak, enerjik, spor ya da şık evlere sahip olmak sanıldığı kadar zor değildir.

Eşyaların seçimi, renklerin birbirileriyle uyumu, aksesuarların yerleştirilmesi, çerçevelerin konumlandırılması, yani dekorasyon stilleri sadece evlerde değil, ofis ortamlarında da önemlidir.

Evinizi, ofisinizi ya da içinde bulunduğunuz ortamın sizi yansıtmasını istemeniz kadar doğal bir şey yoktur. Eğer imkânınız varsa bir iç mimarla anlaşabilirsiniz. Eğer imkânınız yoksa kendi zevkinize ve elinizdeki imkânlara göre de farklı dekorasyon stilleri elde edebilirsiniz. Evinizi olduğundan daha geniş, daha sıcak ya da daha klasik gösterebilirsiniz.

Size ve zevkinize uygun bir yaşam alanı ortaya çıkarmak için öncelikle nasıl bir stil istediğinize karar vermelisiniz. Spor, etnik, klasik vb. Stilinizi yaratırken renkleri kullanmaktan korkmayın. Yaşadığınız alana hayat veren, canlılık katan ve sizi yansıtan en önemli detaylardan biri de renklerdir. Sevdiğiniz rengi küçük ayrıntılarda kalabilirsiniz.

Dekorasyon yaparken, dikkat edilmesi gereken en önemli faktör, kullanım şeklidir. Yaşayacağız ya da kullanacağınız ortam kullanışlı ve rahat yaşanabilir bir biçimde dizayn edilmediğinde, kendinizi o ortama sıkışıp kalmış hissetmeniz mümkündür.

Örneğin küçük bir oturma odasını L tipi koltuk, açık renk duvar boyası, açık renk halı ve pencerenin karşısına koyacağınız şık bir ayna ile daha ferah bir alan haline getirebilirsiniz. Yani kurallara dikkat ederken, ortamın büyüklüğünü, şeklini ve kendi zevklerinizi de göz önünde bulundurmalısınız.

Duvarlar, zeminler, perdeler de dekorasyon stilinizi şekillendiren önemli ayrıntılardır. Aksesuar kullanımı, önemsiz ya da kolaymış gibi görünse de aslında oldukça önemlidir. Seçeceğiniz bir çerçeve, çiçek, saksı, şamdan gibi aksesuarlar ile dekorasyonunuza son dokunuşu yapabileceğiniz gibi bir şeylerin eksik ya da fazla olduğu hissini de verebilirsiniz.

Aksesuar seçiminde cömert davranmak her zaman gerekli olmayabilir. Az ve özenle seçilmiş eşyalar ile sade ve şık bir ortam elde edebilirsiniz.

Severek, heyecanla ve emek vererek dekore edilmiş bir ortamda huzurlu ve konforlu hissedeceğinizi unutmayın. Çünkü nasıl bir ortamda bulunduğunuz, ruh halinizi de etkiler.

Farklı Dekorasyon Stilleri Resimleri

Kategori:
Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..