Soğuk Algınlığı İçin Bitkisel Kürler

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Mevsim fark etmeksizin herkesin başına gelen soğuk algınlığı genellikle hava değişimi ve kötü çevre şartlarından kaynaklanmakta. Yüzyıllardır en çok rastlanan hastalıklar arasında yer alan soğuk algınlığına modern tıptan öncede daha etkili ve doğal çözümler bulunmakta. Bu bağlamda çeşitli bitkilerin karışımı ile hazırlanan doğal kürler vücudunun bağışıklık sistemini güçlendirirek soğuk algınlığına karşı çözüm üretmekte ve daha sağlıklı bir ömür sürmenize yardımcı olmakta.

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitkiler

Soğuk algınlığı sonucu en çok rastlanan durumlar arasında göğüs ağrıları yer almaktadır. Göğüs ağrılarının sonucunda kişiler nefes alıp vermekte çok büyük zorluk çeker iken özellikle biberiye, fesleğen ve okaliptüs bitkileri ile hazırlayacağını bir karışım ile yapacağınız masaj kısa süre içerisinde göğüs ağrıları ve nefes sorunlarını ortadan kaldıracaktır. Masaj yağını aktarlardan alacağınız bu bitkiler ile hazırladıktan sonra ortalama 10 dakika masaj yapmanız kısa sürede kendinize gelmenize yardımcı olacak.

Bitki çayları, tüm soğuk algınlığı rahatsızlıkları için yüzyıllardır en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Soğuk algınlığı sonucu ortaya çıkan boğaz ağrıları, baş dönmeleri ve öksürük sorunları için insanların en çok ve ilk aklına gelen ise ıhlamur ve papatya çayı oluyor.

Bu bitki çayları hem hazır olarak satılmakta hem de aktar merkezlerinden alacağınız bitkiler ile evde hazırlayacağınız karışımlar ile hazırlayabileceğiniz çaylardır. Ihlamur çayı ve papatya çayından hariç zencefil ve civanperçeli bitkilerinin karşımı ile hazırlayacağınız bitki çayları da çok kısa süre içerisinde boğaz ağrıları ve öksürüğü giderecektir.

Soğuk algınlığında milyonlarca kişinin en çok tercih ettikleri karışımlar arasında ise bal, limon ve sıcak su karışımı yer alıyor. Soğuk algınlığına rastlanmasının en büyük nedeni vücudun direncinin düşmesi ve C vitamini eksikliği olur iken limon ve bal en büyük C vitamini olarak sizlerin de sağlıklı olmasını sağlayacak. Hem boğazınızı yumuşatacak hem de ağrılarını alacak olan bir karışım olan limonlu balı her gün düzenli olarak soğuk algınlığına sahip olmasanız ile tüketmeniz sağlıklı olacaktır.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..