Standart Saksıların Farklı Kullanımı – Hobi Atölyesi

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  Standart Saksıların Farklı Kullanımı ile bahçenize güzellik katın.

  Klasik saksılar ile klasik bahçelerden sıkılmadınız mı? Hep aynı renkler, aynı şekilde dizilimler. İçine farklı çiçekler dikilse bile saksılar genelde kahverengi ve düz bir zemin üzerinde dümdüz durmaktalar. ben bahçemde aynı şeyler görmekten bıktım dostlar.

  İşte bu nedenle ne yapabilirim diye araştırmalara başladım ve yabancı bir sitede aşağıda resimlerini göstereceğim tekniği buldum. Aslında teknik demesek bile yeri var. Sadece güzel bir dekorasyon olmuş ve göze güzel gözüküyor. Gerekli malzemeler ise oldukça basit.

  – Bir kaç tane standart saksı.
  – Yapıştırıcı
  – Normal bir boyda inşaat demiri
  – Ve varsa dekoratifliği artırmak için kuş, kelebek, börtü böcek biblosu.
  Evet malzemeler hazır ise yapımına başlayabiliriz.

  Öncelikle saksıları isttediğimiz renklere boyayalım. Daha sonra saksıların dibine demirin geçebileceği bir delik açalım. Şimdi bahçenizde saksıların durmasını istediğiniz yere inşaat demirini saplayın. Saksının en büyüğünü demirden geçirip tabana indirin. İçerisini doldurun. İkinci saksıyı kenarı demire paralel olacak şekilde sabitleyin. Ve bir miktar yapıştırıcı sürün.
  İçerisine yine toprak koyun. Daha sonraki saksıları birbirinin zıt hizasında yerleştirerek içlerini doldurun. Saksıların kenarına kuş, börtü böcek biblolarını yapıştırın. Ve artık içlerine çiçekleri ekebilir ya da dikebilirsiniz.

  Aşağıdaki fotoğrafta daha detaylı görebilirsiniz.

  Standart Saksıların Farklı Kullanımı-modayeni.net-01

  Kategori:
  Dekorasyon

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir