Suyun Zayıflamaya Olan Etkileri

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Her bayanın hayali ideal kilosuna ulaşmak ve dikkat çekici görünüm kazanmak ister iken bu aşamada diyet listeleri başta olmak üzere pek çok noktaya dikkat etmekte. Zayıflamak için çok fazla aceleci olan bayanlar zayıflamayı hızlandıran faktörler konusunda sürekli araştırma yapmaktadır. Bu konuda bayanların ortak noktası ise suyun, zayıflamayı hızlandıran faktörler arasında ilk sırada yer aldığıdır. Çünkü her gün düzenli ve yeteri miktarda su tükettiğinizde metabolizmanız daha hızlı çalışacağı için hızlı zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Su içmek zayıflamaya etki ediyor evet ama su içerken dikkat etmeniz gereken noktalar mevcut. Su içmenin metabolizmayı hızlandırmaya etkisi tartışılmaz iken aynı zamanda bol bol su içmek aşırı yemek yeme isteğini de durdurmakta. Bayanların karıştırdığı ve yaptığı yanlışlar arasında bir diğeri ise susadıkları zaman su içmek yerine yemek yemektir. Gün içerisinde kendinizi kontrol altınta tutmak için yemek yemeden önce bir bardak su içmeli ve 30 dakika sonra tekrar kendinizi kontrol ederek açıkıp açıkmadığınıza karar vererek yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Bol bol su içerek zayıflamak mümkün ama su tüketimini dengede tutmadığınız zaman vücut dengesizliği nedeni ile çeşitli rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Her gün düzenli olarak ( güne bölünmüş şekilde ) en az 8 ile 10 bardak arasında su tüketmeniz durumunda kilo vermeye kısa süre içerisinde başladığını görebilirsiniz.

Suyun Kilo Vermeye Yardımı

Suyun kilo vermek için en iyi ve doğal faydası doygunluk hissi vermesidir. Her yemekten önce yemeğe bir bardak su içerek başlamanız durumunda hem daha az ekmek tüketeceksiniz hem de daha çabuk doyduğunuzu anlayacaksınız. Yemekten önce içeceğiniz bir bardak su sizin daha hızlı doymanızı sağlar iken yine yemek ortasında bir bardak su içmeniz doymanızı sağlayacak, metabolizmanızın da çalışarak yediklerinizi hızlı bir şekilde vücuttan atmanızı sağlayacaktır.

Sadece su içerek zayıflamak ise mümkün değil. Bu yanlışa kapılarak her gün bol bol su içmeniz ve farklı hiçbir şey yapmamanız sizi daha zor durumlara sokacaktır. Bu yüzden su tükettiğiniz günlerde bol bol egzersiz yapın ve yağsız gıdalar tüketmeye çalışın.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..