Tay Tüyü Kumaşlar Nasıldır?

1 sene önce yazıldı. Yazar:

Hanımlar son zamanlarda sık sık kullanılmaya başlayan Tay Tüyü kumaşlar artık bütün modellerde görülmeye başlandı. Süete benzeyen dokusu ile özellikle koltuk ve oturma gruplarında güzel bir görünümün yanı sıra dokunulduğunda da yumuşak bir his veren bir kumaş türüdür.  Kadife süet arası bir dokusu var ve hemen hemen bir tayın sahip olduğu tüylerin uzunluğunda tüylere sahip. Her malzemenin olduğu gibi bu tay tüyü kumaşlar Çin de çok üretilmekte idi fakat artık ülkemizde üretilmeye başlandı. Ve dahası ülkemizde üretilen tay tüyü kumaşlar daha çok kaliteli.

Tüylerin geliş ve gidiş şekillerinin yatay ve düz olarak ilerlemesiyle oluşturulan bu doğal desen, tay tüyü kumaşların en sevilen özelliği diyebiliriz. Eğer koltuk döşemelerinizi yenilemek istiyorsanız, mutlaka seçeneklerinizin arasına tay tüyü kumaşları da ekleyin. Kumaşçılarda birçok renk alternatifini bulabilirsiniz. Tek renk, desensiz bir yapısı olsa da tüy yapısından kaynaklanan, kendiliğinden doğal bir desen oluşturuyor. Bu da güneş ışığına ve normal ampul ışığına göre, farklı bir görüntü vermektedir.

Tay Tüyü Kumaş Nasıldır? Leke Tutar Mı?

Koltuklarınıza tay tüyü kumaş yaptırmaya karar verdiğinizde imalatçınızdan bir de leke tutmayan kumaş türünden olmasını isteyin. Ben evimde nano tay tüyü kumaş kullanıyorum. Koltuklara çay yemek, vs. gibi şeyler düküldüğünde kolaylıkla siliniyor ve leke tutmuyor.  Bunun için tay tüyü kumaşı aldığınız yer, farklı bir öneride bulunmadığı sürece, ılık sabunlu bir suya bezinizi daldırıp, güzelce sıktıktan sonra, fazla zorlamadan ve bastırmadan kanepelerinizi silin. Ardından nemli bir bez yardımı ile durulayın.

Yukarda da bahsettiğim gibi görünüşü ve duruşu güzel. Işığa göre kendiliğinden bir desen oluşturuyor. Yani güneş ışığında farklı ampul ışığında farklı bir görüntüye sahip oluyor.

Aşağıda Tay Tüyü Kumaş Renk Kartelası örneklerini görebilirsiniz.

Tay Tüyü Kumaş Renk Kartelası

tay-tuyu-kumas-renk-kartelasi-01 tay-tuyu-kumas-renk-kartelasi-02 tay-tuyu-kumas-renk-kartelasi-03

Kategori:
Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..