Uykusuzluk İçin Şifalı Bitkiler

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Milyonlarca insanın yatağa başını koyduğu zaman saatlerce yatakta döndüğü yapılan anketler ve araştırmalar sonucu resmi olarak bilinmektedir. Uykuya dalamamak sorununa verilen tıbbi isim ise “ insomnia “ dır ve kişinin hem fiziken hem de ruhen çok yorgun olmasından dolayı uyuyamama halidir. Uykusuzluk ile baş etmek için ise etkili bir yöntem uygulanmalı, öncelikle uyuyamamanıza neyin neden olduğunu bilerek profesyonel tedavi yöntemlerinden faydalanmalısınız. Eğer profesyonel çözümler ve uyku hapları kullanmak istemiyorsanız uykusuzluk sorununu ortadan kaldırmak için şifalı bitkilerden faydalanmalısınız. Kendinizi ve vücudunuzu daha sakin, dinlenmiş hissettirecek bitkiler arasında yer alan lavanta, kediotu kökü ve ginseng bu bitkiler arasında en iyilerdir.

Kedinanesi : Yüzyıllardır dünyanın hemen hemen tüm ülkelerinde bitki dünyasının en etkili uyku ve sakinleştiricisi olarak bilinmektedir. Kedinanesi bitkisinin kullanımı ise çok kolaydır ve çay halinde tüketilmektedir. Öncelikle bir bütün olarak kedinanesini sıcak su ile demliyor ve içiyorsunuz. Kedinanesi içerisinde yer almakta olan kimyasallar hem stresten uzaklaşmanızı sağlayacak hem de daha sakin hissetmeniz ile uykuya kolay geçiş sağlamaktadır.

Kediotu Kökü : Sadece geçici olarak değil düzenli bir şekilde kullandığınızda kediotu kökü uykusuzluk probleminden tamamen kurtulmanızı sağlayacaktır. Kediotu kökü çay olarak tüketilmekte ve 2 hafta içerisinde her gün düzenli bir bardak içtiğinizde uykunuz düzene girecektir.

Ginseng : Hemen hemen tüm bitkisel ilaçlarda ve karışımlarda ginseng adını duyabilirsiniz. İçerisinde yer alan ve pek çok farklı şekilde tüketilen ginseng uykusuzluk sorununu tamamen ortadan kaldırmanıza yetecek güçlü bir bitkidir. Ginseng, oldukça etkili bir bitki olmasından dolayı kullanmadan önce doktor tavsiyesi ve muayenesi gerekmektedir. Doktorlar ve uzmanlar tarafından ginseng gebe bayanlar, ilaç kullanan kişiler ve emziren anneler tarafından kesinlikle kullanılmaması yönündedir.

Lavanta : Hemen hemen tüm terapi ürünlerinde yer alan ve çok güzel bir kokusu olan lavanta aynı zamanda uykusuzluk sorununu da kökten halletmektedir. Özellikle kokusu ile dikkat çeken lavantayı koklayarak yattığınızda daha sakin ve dinlenmiş olarak uykuya geçiş yapacağınızı hissedeceksiniz. Lavantayı aynı zamanda çay olarak hazırlayı da içebilirsiniz.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..