Yazma Kenarı Oya Örnekleri 2019

  4 sene önce yazıldı. Yazar:

  Özellikle annelerimizin kullandığı tülbent kenarlarında görmeye alışkın olduğumuz oya modelleri yapımında pek çok farklı malzeme ve ip çeşidi kullanılabilmektedir.

  Tığ İşi Pul ve Boncuk Oya Modelleri

  Pul ve boncuklar kullanılarak da yapılabilen bu oya örnekleri arasında özellikle tığ işi pul oya örneklerine her yerde rastlayabilmek mümkün olmaktadır. Farklı renklerde pullar kullanılarak yapılabilen yazma kenarı oya modelleri annelerin başörtülerini süslemektedir.

  Tığ işi pul oya modellerini yaparken de boncuk oya modellerini yaparken de ipinize geçirdiğiniz boncuk ve pulların sayısı önemlidir.Siz yazmanın yarısına geldiğinizde boncuğunuz ya da pulunuz bittiğinde tekrar ipe pul dizebilmek için mecburen ipinizi koparmanız gerekmektedir ve bu da yazmanızın süsü olacakken iyi bir görüntü elde etmenize engel olacaktır. Pullu tülbent oya örnekleri de diğer oya modelleri yapımlarında olduğu kadar dikkate ihtiyacı bulunmaktadır. Pul seçiminizi yaparken de özellikle yazmanıza uygun renklere ve büyüklüğe sahip pullar seçmeniz tavsiye edilmektedir. Tülbent kenarı oya modelleri arasında en çok tercih edilen motifler arasında yer alan pullu tülbent oya örnekleri satın alacaklar için de kendi yapacaklar için de çok çeşitli motif seçeneklerine sahiptir. Tığ işi pul oyaları özellikle çiçek gibi farklı şekiller verilirken oldukça kullanılan oya modelleri arasında yer almaktadır. Tülbent oyaları arasında en çok pul oyalarının tercih edildiği görülmektedir, bunun sebebi olarak da pul oyalarının çok farklı şekillerde kullanılabilmesi ve bu oya modellerinin yazmaları daha şık ve renkli hale getirmesi gösterilmektedir.

  Modası Asla Geçmeyen El İşi : Yazma Kenarı Oya Örnekleri

  2019 yılında da hala modası geçmeyen yazma kenarı oya örnekleri, hanımlar tarafından çok güzel örnekler çıkartılıyor. Çeşit çeşit oya örnekleri ile yazma kenarları adeta sanat eserine dönüşüyor. Zincirle yapılanlar, firketeyle, tığ işiyle gibi bir çok oya yapma yolu mevcut. Artık hangisi size kolay geliyorsa onu kullanabilirsiniz. Biz galeri olarak aşağıda resimleri ekledik.

  Kültürümüz olan yazmaları ve kenarlarına yapılan oya modellerinin lütfen tarihe karışmasına imkan vermeyelim. Çeyizlerimizde bu geleneğimizi devam ettirelim. Çeyizler de gerçi artık iyice daralmaya başladı. Eskiden 2 oda dolusu çeyizi olan gelinler vardı. Artık çeyiz kültürü de kalmadı. Yaşatmak bizim elimizde.

  Yazma Kenarı Oya Örnekleri 2019

  Yukarıdan örneklere ulaşabilirsiniz. Yazma kenarı iğne oyası örnekleri de resimler arasında mevcut.

  tarafından yorumlandı Yazma Kenarı Oya Örnekleri 2019

   Cevap yazın

   E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

   Modayeni
   Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..