Yazma Kenarı Oya Örnekleri 2019

6 ay önce yazıldı. Yazar:

Özellikle annelerimizin kullandığı tülbent kenarlarında görmeye alışkın olduğumuz oya modelleri yapımında pek çok farklı malzeme ve ip çeşidi kullanılabilmektedir.

Tığ İşi Pul ve Boncuk Oya Modelleri

Pul ve boncuklar kullanılarak da yapılabilen bu oya örnekleri arasında özellikle tığ işi pul oya örneklerine her yerde rastlayabilmek mümkün olmaktadır. Farklı renklerde pullar kullanılarak yapılabilen yazma kenarı oya modelleri annelerin başörtülerini süslemektedir.

Tığ işi pul oya modellerini yaparken de boncuk oya modellerini yaparken de ipinize geçirdiğiniz boncuk ve pulların sayısı önemlidir.Siz yazmanın yarısına geldiğinizde boncuğunuz ya da pulunuz bittiğinde tekrar ipe pul dizebilmek için mecburen ipinizi koparmanız gerekmektedir ve bu da yazmanızın süsü olacakken iyi bir görüntü elde etmenize engel olacaktır. Pullu tülbent oya örnekleri de diğer oya modelleri yapımlarında olduğu kadar dikkate ihtiyacı bulunmaktadır. Pul seçiminizi yaparken de özellikle yazmanıza uygun renklere ve büyüklüğe sahip pullar seçmeniz tavsiye edilmektedir. Tülbent kenarı oya modelleri arasında en çok tercih edilen motifler arasında yer alan pullu tülbent oya örnekleri satın alacaklar için de kendi yapacaklar için de çok çeşitli motif seçeneklerine sahiptir. Tığ işi pul oyaları özellikle çiçek gibi farklı şekiller verilirken oldukça kullanılan oya modelleri arasında yer almaktadır. Tülbent oyaları arasında en çok pul oyalarının tercih edildiği görülmektedir, bunun sebebi olarak da pul oyalarının çok farklı şekillerde kullanılabilmesi ve bu oya modellerinin yazmaları daha şık ve renkli hale getirmesi gösterilmektedir.

Modası Asla Geçmeyen El İşi : Yazma Kenarı Oya Örnekleri

2019 yılında da hala modası geçmeyen yazma kenarı oya örnekleri, hanımlar tarafından çok güzel örnekler çıkartılıyor. Çeşit çeşit oya örnekleri ile yazma kenarları adeta sanat eserine dönüşüyor. Zincirle yapılanlar, firketeyle, tığ işiyle gibi bir çok oya yapma yolu mevcut. Artık hangisi size kolay geliyorsa onu kullanabilirsiniz. Biz galeri olarak aşağıda resimleri ekledik.

Kültürümüz olan yazmaları ve kenarlarına yapılan oya modellerinin lütfen tarihe karışmasına imkan vermeyelim. Çeyizlerimizde bu geleneğimizi devam ettirelim. Çeyizler de gerçi artık iyice daralmaya başladı. Eskiden 2 oda dolusu çeyizi olan gelinler vardı. Artık çeyiz kültürü de kalmadı. Yaşatmak bizim elimizde.

Yazma Kenarı Oya Örnekleri 2019

Yukarıdan örneklere ulaşabilirsiniz. Yazma kenarı iğne oyası örnekleri de resimler arasında mevcut.

tarafından yorumlandı Yazma Kenarı Oya Örnekleri 2019

 • En şık yazma kenarı iğne oyası modelleri –

  Reklamın Oğlu 17 Temmuz 2015 13:45 Cevapla
 • Kalpli iğne oyası yazma kenarı yapılışı

  iğne oyası yazma 17 Temmuz 2015 13:46 Cevapla
 • 2015 yılında da hala modası geçmeyen yazma kenarı oya örnekleri,

  Moda Yeni 17 Temmuz 2015 13:46 Cevapla
 • Oyalar yakıyoooo

  lamia 3 Kasım 2015 16:48 Cevapla
 • gerçekten çook güzelmiş

  semanur 26 Ocak 2016 15:14 Cevapla

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..