Yeşil Çay Hapı Faydaları

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Ülkemizde aktar merkezlerinin en gözde ürünü olan yeşil çay, siyah çaya oran ile daha fazla katkı sağlıyor. Daha az işleme uğradığı için hem etkisi fazla hem de kalıcı olur iken yeşil çay Camellia sinensis bitkisinin yapraklarından özenle işlenerek elde edilen bir çay oluyor. Doktorlar tarafından özellikle kalp ve damar hastalıkları ile kanserden korunma konusunda önerilen yeşil çayın bunlar dışında pek çok farklı faydası bulunuyor. Yeşil çay güçlü etkisi ile birbirinden fazla faydaya sahip iken etkili yapısı ile düzenli kullanım sonrasında bazı yan etkilere yol açtığı da görüneceği için dikkatli ve doktor gözetiminde tüketilmelidir.

Yeşil Çay ile Kanserden Korunma

Üniversite hastahaneleri ve bilim adamları tarafından yapılan testler ve incelemeler sonucu yeşil çayın özellikle yemek borusu, mide, mesane, kolon, rektum, pankreas, karaciğer, akciğer ve prostat kanserine oldukça faydası olduğu belirtilmektedir. Yeşil çayın kanserden korumasının en büyük etkisi ise şüphesiz ki içerisinde doğal olarak bulunan antioksidanların işlemler sırasında etkisini kaybetmiyor olmasıdır. Kanseden korunmak için etkili ve doğal bir yöntem olan yeşil çay aynı zamanda kanserli hastalarda timörlerin yayılmasını da engellemektedir.

Yeşil Çay ile Daha Kolay Zayıflama

Fazla kilolardan kurtulmak isteyenlerin yaptıkları yanlışların başında ilaç ve hapların tek başına etki göstermesini beklemesidir. Sadece hap ile veya yeşil çay tüketimi ile zayıflamayacağınız için düzenli bir hayata sahip olmalısınız. İçerisinde yer alan antioksidanlar ile metabolizmanın daha hızlı ve güçlü çalışmasına yardımcı olacak yeşil çay ile birlikte düzenli spor yapar ve dengeli beslenirseniz kısa süre içerisinde kilo verebilirsiniz.

Yeşil Çay Hapının Yan Etkileri

Yeşil çay veya yeşil çay hapının kullanımında bünyeden bünyeye değişecek yan etkiler görünebilir. Bunar arasında ilk sırada sürekli olarak yeşil çay veya yeşil çay hapı tüketimi ile birlikte uykusuzluk görünmesi muhtemeldir. Bununla birlikte yeşil çay hapının diğer bir yan etkisi ise karaciğerleri çok fazla zorlayacağı için karın ağrılarıdır. Her iki etki de geçici sürelidir ve bünyeniz alıştıktan sonra tekrarlanmayacaktır.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..