Yüz Kızarıklığı Nasıl Geçer

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Özellikle açık tenli kimselerde rastlanan durum olarak gözlemlenen yüz kızarıklığı hastalık habercisi olarak tanımlanmaktadır. Utanma ve sıkılma durumları da yüz kızarıklığının oluşma sebepleri arasında boy göstermektedir.

Yüz Kızarıklığı Neden Olur?

Yüz kızarıklığının meydana gelme sebeplerinden biri de hormonsal değişimlerdir. Özellikle bayanlar da regl ve hamilelik dönemlerinde gözlemlenmektedir. Enfeksiyonlu hatalık türleri de yüz kızarıklığının ön plana çıkmasına sebep olmaktadır. Ateşin yükselmesi ile ilgili olan bu kızarıklık en çok alın ve yanak çevresinde gözlemlenmektedir. Şeker hastalığı ve tansiyon hastalarında da yüz kızarma durumu sıklıkla görülmektedir. Eğer çok alkol ve sigara kullanıyorsanız yüz bölümünde kızarmalar meydana gelebilir. Yüz kızarıklığını beslenmenize dikkat ederek geri plana alabilirsiniz. Sıcak içecek tüketimi de yüz kızarıklığının ön plana çıkmasına sebep olmaktadır. Böyle zamanlar da sıcak içecekler yerine soğuk içecekler tüketebilirsiniz. Stres ve heyecan durumlarında da yüz kızarıklığı ön plana çıkacaktır. Bu tür durumları geri plana almak adına stres ile başa çıkmanın yollarını öğrenmelisiniz.

Yüz Kızarıklığını Gideren Özel Maske:

  • Kudret narı
  • Kantaron yağı

Yüz kızarıklığına elveda demek isteyenlerdenseniz özel maske tarifi ile tanışabilirsiniz. Maske yapımı içine kudret narı ile kantaron yağını harmanlayalım. Hazırladığımız karışımı cilt üzerine masaj aracılığı ile sürelim ve 15 bekleyelim. Uygulamaya alacağınız bu maske aynı zaman da cilt lekelerinin de giderilmesine yardımcı olacaktır.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..