Zayıflama Eşofmanları Kilo Verdirir mi

5 sene önce yazıldı. Yazar:

Kilo vermek ve daha güzel görünmek için herşeyi, her yöntemi deneyen bayanların son dönemlerde çok fazla tercih ettikleri yöntemlerden biri de zayıflama eşofmanları. Hemen hemen tüm internet sitelerinde, televizyon reklamlarında ve kadın mağazalarında sunulmaya başlayanan zayıflama eşofmanlarının ne işe yaradığı, kilo verdirip verdirmediği hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Zayıflama Eşofmanı Nedir?
Temel olarak vücut sıcaklığını yükseltmek için kullanılan ve giyildiği zaman aktivite ve egzersizler sırasında daha fazla terlemenizi sağlayan eşofmanlara zayıflama eşofmanları adı verilmektedir. Terlemek, spor ve egzersiz harici olduğu zaman kilo vermenizi sağlayacağı gibi sadece vücudun su kaybetmesini sağlar ve su dengesini korumamanız durumunda sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Su Kaybı
Günümüzde özellikle boksör ve güreşçilerin en temel malzemeleri olan zayıflama eşofmanları internet üzerinde sauna eşofmanı olarak da bilinmekte ve satılmaktadır. Bu zayıflama eşoflanları kısa süre içerisinde su kaybı yaşamanızı ve tartıda birkaç kilo eksik çıkmanızı sağlayacaktır. Ancak tartıdan indiğinizde ve birkaç bardak su içtiğinizde tekrar aynı kiloya döndüğünüzü görebileceksiniz.

Sağlıklı Kilo Vermek
Fazla kilolarınızında daha sağlıklı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız zayıflama eşofmanları size yardımcı olmayacaktır. Zayıflamak için temel olarak vücuttaki fazla yağları yakmanız gerekmektedir. Zayıflama eşofmanları ise yağ yakmanızı değil terlemenizi sağlayacağı için su kaybına neden olacaktır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için temel olarak yaktığınız kalorinin aldığınız kaloriden daha çok olmasını sağlamaktır. Bunun için ise yağsız gıdalar tüketmeli, bol bol egzersiz gerçekleştirilmelidir.

Zayıflama Eşofmanları Sakıncaları
Vücuttaki su dengesinin bozulması ve su kaybının yaşanması en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır ve ölüm ile sonuçlanan vakalar mevcuttur. Vücuttaki su kaybı orta seviyede olduğunda ruh halinizde değişiklik görecek ve daha sinirli olacak, baş dönmeleri yaşayacaksınız. Su kaybının ileri seviyede olması ise bayılma, denge kaybı ve ölüm ile sonuçlanacak durumlar ile karşı karşıya kalmanızı sağlayacağı için zayıflama eşofmanları oldukça sakıncalıdır.

Kategori:
Sağlık

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Modayeni
Modayeni.Net - Moda Haberleri - El işi iğne oyası Modelleri , oya örnekleri ve dahası..